Wpływ aloesu na zdrowie

Czy wiesz, że aloes wykorzystywany jest od setek lat, przede wszystkim w kosmetologii i medycynie naturalnej?

Używały go nawet nasze babcie, prababcie, głównie dlatego, że działa na naszą skórę kojąco ale również upiększająco. Aloes jest znany na całym świecie, dzięki zawartości wielu drogocennych dla zdrowia i kondycji organizmu substancji. W liściach aloesu kryje się bogactwo substancji aktywnych, które w fantastyczny sposób wspierają nasze zdrowie i regulują pracę całego organizmu oraz wspomagają pracę układu trawiennego. 

Znajdziemy w nich również witaminy, minerały, aminokwasy, czyli można powiedzieć, że jest to bomba zdrowotna! Aloes działa również grzybobójczo, bakteriobójczo, wirusobójczo, przeciwzapalnie i znieczulająco.

Jakie główne funkcje spełnia aloes do picia w postaci czystego miąższu?

 • Oczyszcza organizm,
 • Uzupełnia niedobory witamin,
 • Reguluje pracę organizmu,
 • Przy miażdżycy,
 • Przy chorobach żołądka, 
 • Przy odchudzaniu (wspomaga przemianę materii), 
 • Przy zapaleniu gardła oraz anginie, 
 • Po zawale, 
 • Przy chorobach serca i naczyń krwionośnych, 
 • Przy anemii, 
 • Przy cukrzycy, 
 • Reguluje ciśnienie, 
 • Przy braku odporności, 
 • Przy alergiach (działa odczulająco), 
 • Przy astmie, 
 • Przy chorobach skóry (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, itp.), 
 • Przy nerwicach, 
 • Na zaparcia

Jak widać powyżej, aloes jest niesamowitą rośliną, którą możemy wykorzystywać przy różnego rodzaju schorzeniach i dzięki temu dłużej możemy cieszyć się zdrowiem.

Abyśmy mogli cieszyć się z tych cudownych właściwości aloesu, musimy pamiętać, aby wybierać mądrze, ponieważ na rynku jest bardzo dużo różnego rodzaju produktów aloesowych, nie koniecznie dobrej jakości.

Bardzo często producent opisuje na opakowaniu, że zawartość aloesu w produkcie, to 99,9 %, natomiast produkt taki nie posiada Certyfikatu Międzynarodowej Rady Naukowej ds. Aloesu, i już sam ten fakt świadczy o tym, że produkt ma w składzie tylko kilka procent aloesu, a reszta uzupełniana jest wodą.

Tylko aloes certyfikowany możemy uznać za dobry dla naszego organizmu, ponieważ aloes bez certyfikatu również może działać na nas uczulająco, gdyż jest niewiadomego pochodzenia i zmiksowany jest nie tylko czysty miąższ aloesowy, który ma najwięcej właściwości, ale również miksowany jest liść oraz skóra, w których jest bardzo dużo substancji uczulających. Niekiedy ktoś twierdzi, że ma uczulenie na aloes, ale to wynika z tego, że do tej pory takie osoby próbowały właśnie aloesu bez certyfikatu, który zawierał masę substancji uczulających.

Należy pamiętać, aby wybierać świadomie. Gwarancją produktów aloesowych z Certyfikatem Międzynarodowej Rady Naukowej ds. Aloesu jest brak reakcji alergicznych. Taki aloes możemy pić bez przerwy, natomiast na większości aloesów na rynku jest informacja o tym, aby zrobić przerwę po ok. 4 tygodniach stosowania. Po co ta przerwa? Właśnie po to, aby nie wystąpił np. efekt przeczyszczający organizmu.

Firma FOREVER
jest największym plantatorem aloesu na świecie.

Wykorzystuje rośliny, które mają od 3 do 5 lat i zrywane są ręcznie, a także ręcznie filetowane.

Jak udowodniły badania naukowe, właśnie takie liście są w najlepszej kondycji, a co za tym idzie mają najwięcej wartościowych składników.
W czasie pozyskiwania tej cennej substancji odrzuca się skórę, aby pozyskać znajdujący się w niej wartościowy miąższ.
Produkty tej firmy pochodzą z plantacji ekologicznych, na których nie są używane substancje szkodliwe jak pestycydy czy wszelkiego rodzaju sztuczne nawozy.

Dowiedz się więcej o aloesie

Polecana jest książka dr Elżbiety Olejnik, „Aloes na co dzień”, która sama miała przyjemność badać tą roślinę, a w książce opisała m.in. działanie aloesowych maści, kremów, żeli, czy pasty do zębów.

Można znaleźć w niej spis najnowszych publikacji naukowych poświęconych działaniu aloesu. 

Jeśli chodzi o codzienne zastosowanie produktów aloesowych, to możemy znaleźć je w:

Aloes jest niesamowitą rośliną, warto wprowadzić produkty aloesowe do swojej higieny codziennej, pić aloes, czy oczyścić organizm specjalnym programem, który polecają również lekarze, wspomniana już Pani dr Elżbieta Olejnik, czy chociażby dr Małgorzata Stręk z Uniwersytetu Medycznego z Łodzi. Jeśli szukasz naprawdę dobrych produktów aloesowych, pamiętaj, że te z certyfikatem znajdziesz tylko u przedstawiciela, który na co dzień zajmuje się promocją czy reklamą tych wspaniałych produktów.

Pamiętaj, że zdrowie mamy tylko jedno, dlatego warto o nie zadbać już teraz.